הטמעת אג'ייל

-   למה ליווי?

למה ליווי ?

שיטת האג'ייל מוטמעת ומיושמת בקשת רחבה של ארגונים ברחבי העולם. נכתבו עליה מאמרים רבים, ואף פורסם ספר בעברית בנושא.
למה, אם כן, כדאי להיעזר בליווי מקצועי בתהליך ההטמעה? מדוע לא ללמוד את השיטה באופן עצמאי ולעשות זאת לבד? 

זה אפשרי, השאלה היא – האם זה כדאי?

במיוחד בשבילכם – כמה מהתשובות שענו לקוחותינו על שאלה זו:
 

 • מוכנות לאיטרציה ראשונה - זאת הפעם הראשונה שאתם באים ליישם את האג'ייל. בשלב זה אתם עדיין חסרי ניסיון, ומן הסתם אתם רוצים לממש את הפוטנציאל של האיטרציה הראשונה. זו גם טבילת האש הראשונה שלכם - ותחילתה של ידידות מופלאה. כדי להוציא ממנה את המיטב ולא להתייאש כבר בהתחלה, כדאי לעשות זאת נכון – ולהיעזר באנשי מקצוע שימנעו מכם 'טעויות של טירונים'.  
   

 • מחויבות לתהליך – כשאיש מקצוע חיצוני מגיע לארגון כדי ללוות אתכם בהטמעה של שיטת עבודה חדשה, רמת המחויבות שלכם עולה – וכך גם איכות הביצוע. ממש כמו מאמן כושר אישי, הנמצא לצדכם ומדרבן אתכם להתמיד בתהליך.  
   

 • הצורך בהתאמות – שיטת האג'ייל היא Framework, מסגרת עבודה, ואין צ'ק ליסט שעל פיו אפשר להתנהל. כל ארגון נדרש להתאים את השיטה למבנה הארגוני ולאופי הייחודי שלו – ואלו דברים שלא תמצאו בספרים, אלא רק מניסיונם של אחרים.
   

 • עין מקצועית בזמן אמת –  כשתהליך ההטמעה מלֻווה באנשי מקצוע, הם בוחנים את ההתנהלות בזמן אמת, מסייעים לבעלי התפקידים (דוגמת ה-Scrum Masters) לייצר מציאות אג'ילית, מכשירים אותם לראות את התמונה הכוללת ומסייעים להם למלא את עבודתם על הצד הטוב ביותר.
   

 • הימנעות מטעויות - חשוב לומר שהטמעת האג'ייל היא תהליך מורכב, ולא פעם ניתן לראות טעויות קריטיות שארגונים עושים עקב חוסר ידע וחוסר ניסיון. טעויות אלו עלולות לגרום נזק רב העולה על התועלת, ופנייה למומחים תגן עליכם מפני הטעויות שבדרך.
   

 • שינוי תפיסה – המעבר להתנהלות על פי העקרונות האג'יליים מצריך שינויים בדפוסי חשיבה וניהול אשר רובנו לא מכירים ומורגלים בהם. ליווי נכון של התהליך, יביא לאימוץ דפוסים אלו בצורה בטוחה ונכונה יותר, עם תוצאות מוצלחות בעקבות כך.  

"מעבר לScrum הוא קצת כמו תהליך גמילה... 
בהתחלה זה קשה, ואתם לא רוצים לעבור אותו לבד" 
(אסי אלמז, מנהל פיתוח, מקאפי)

 

עדיין מתלבטים? רוצים להתייעץ עם כאלו שכבר עשו את זה? צרו עמנו קשר

ועד שה-Agile יהפוך לכם לטבע שני, אנחנו כאן לצדכם.
 
רוצים לדעת עוד? דברו איתנו

077-3142374

אנו מטמיעים את שיטת ה-Agile בחברות ובארגונים - הן במישור האישי והצוותי והן במישור הארגוני – ויודעים להתאים אותה לכל ארגון, בכל סדר גודל ובכל זירה עסקית.
 

Agile for Sure לא עוצרת באג'ייל. אנו משלבים בתהליך ההטמעה מתודולוגיות מדיסציפלינות שונות וממגוון עולמות תוכן – אג'ייל, ייעוץ ארגוני, ליווי מנהלים, העצמת צוותים, שיפור התקשורת הבין-אישית ועוד – ולמעשה יוצרים עבור לקוחותינו סל כלים דינמי ועדכני, כזה המאפשר להם לבחור את שיטות העבודה ולאמץ רק את התהליכים שבאמת מתאימים להם ולאופי פעילותם. 

לעדכונים שוטפים הצטרפו לרשימת הדיוור שלנו

 • Google+ Social Icon
 • LinkedIn Social Icon
 • Facebook
 • YouTube Channel