סטנדרטים מתקדמים לאיכות 
ותפיסת ה-DevOps

חלק משמעותי במעבר הארגון לתרבות אג'ילית, הוא היכולת להגיע למצב בו ניתן להשיג Working System בכל שלב (כל איטרציה, למשל). זהו גורם מכריע ביכולת של הארגון להתנהל בגמישות, לשמור על איכות התוצרים כחלק מתהליך הפיתוח באופן מתמיד ולהגיב לפידבק ושינויים נדרשים מוקדם בתהליך.

על מנת להגיע למצב בו ניתן להשיג Working System בכל שלב, ארגונים מבינים ומיישמים תהליכים כגון:

בדיקות אוטומטיות
שיפור היכולת לבדוק תוצרים במהירות וביעילות מושגת על ידי אוטומציה של תהליכי הבדיקות. האוטומציה מתבצעת ברמות שונות, בהתאם למוצר ולצורך, מ-Unit & Component Testing ועד
End-to-End Flow testing, בדיקות ביצועים לאורך זמן, התקנות אוטומטיות ועוד.
השאיפה היא להגיע למצב בו אוטומציה היא חלק מן הסטנדרטים הארגוניים עבור כל פיתוח חדש, כלומר: עבור כל תוצר חדש שנרצה להכיל במוצר, יתקיים Coverage של בדיקות אוטומטיות נדרשות על מנת לוודא אינטגרציה מוצלחת ושמירה על האיכות גם בהמשך הפיתוח.

Continuous Integration
אינטגרציה מתמדת מיושמת גם ברמת התקשורת השוטפת בין צוותים ודיסציפלינות להשגת מטרות משותפות וגם ברמת הפלטפורמות המנהלות את הקוד או פיתוח המוצרים. למשל, בעולם התוכנה, אנו חותרים ליישם בניית מוצר שלם בכל יום, כולל הרצת בדיקות אוטומטיות ברמות שונות, על מנת לאפשר פידבק מיידי לגבי איכות התוצרים בכל שלב בפיתוח, זיהוי ותיקון בעיות מוקדם בתהליך ומניעת בעיות רגרסיה כתוצאה מפיתוחים חדשים. בכך מתחזקת הבטחת האיכות של המוצר בהמשך הפיתוח ובאופן הוליסטי.
הצלחת האינטגרציה של כל פיתוח חדש לתוך המוצר הקיים הופכת גם היא לסטנדרט התנהגותי ארגוני בו לא מכריזים על משימה כ-Done עד שלא עברה את האינטגרציה המלאה לתוך המוצר הקיים באופן חלק ויציב.

Zero Defect Policy
קו מנחה במעבר מעולם קלאסי לעולם אג'ילי, הוא בדיקות ושמירת האיכות לאורך כל תהליך הפיתוח ולא רק בסופו. מעבר מתפיסה של "מציאת באגים" למצב של "מניעת באגים" במוצר. הפיתוח בתכולות קטנות, העוברות אינטגרציה חלקה לתוך המוצר בכל שלב, אומר כי אנו מתקנים מיד כל בעיה במוצר ולא "צוברים" בקלוג של בעיות לטיפול לקראת ה-Delivery.

בשלבים מתקדמים יותר בהטמעת התרבות האג'ילית בארגון, או בשלבים מוקדמים יותר עבור מוצרים המתאימים לכך (מוצרים הקיימים בענן, למשל), יתקדם הארגון למצב של (Continuous Delivery (CD, בו כל פיתוח חדש במוצר, עובר תהליכי בדיקה אוטומטיים, אינטגרציה חלקה לתוך המוצר ועד ל-Delivery ללקוחות באופן רציף (כלומר: לאו דווקא Delivery של גרסת מוצר מלאה, אלא כל עדכון או שיפור יכול להימסר באופן נפרד). יכולת זו מקנה קשר חזק יותר עם הלקוחות, יכולת קבלת פידבק תכוף על תוצרים חדשים וכיוונים עתידיים ושמירת המוצר באיכות גבוהה כל הזמן.

התקשורת השוטפת והסנכרון בין כל בעלי העניין, משלב איסוף הדרישות ועד שלב ה-Delivery, תוך שמירה על סטנדרטים של איכות לאורך התהליך, הוא חלק מתפיסת ה-DevOps, כלומר: תהליך פיתוח ו-Delivery מסונכרן ושוטף.

ועד שה-Agile יהפוך לכם לטבע שני, אנחנו כאן לצדכם.
 
רוצים לדעת עוד? דברו איתנו

077-3142374

אנו מטמיעים את שיטת ה-Agile בחברות ובארגונים - הן במישור האישי והצוותי והן במישור הארגוני – ויודעים להתאים אותה לכל ארגון, בכל סדר גודל ובכל זירה עסקית.
 

Agile for Sure לא עוצרת באג'ייל. אנו משלבים בתהליך ההטמעה מתודולוגיות מדיסציפלינות שונות וממגוון עולמות תוכן – אג'ייל, ייעוץ ארגוני, ליווי מנהלים, העצמת צוותים, שיפור התקשורת הבין-אישית ועוד – ולמעשה יוצרים עבור לקוחותינו סל כלים דינמי ועדכני, כזה המאפשר להם לבחור את שיטות העבודה ולאמץ רק את התהליכים שבאמת מתאימים להם ולאופי פעילותם. 

לעדכונים שוטפים הצטרפו לרשימת הדיוור שלנו

  • Google+ Social Icon
  • LinkedIn Social Icon
  • Facebook
  • YouTube Channel