שיפור חיזוי ותכנון לטווח ארוך

ארגונים רבים מניחים כי המעבר לתרבות אג'ילית אומר כי עובדים מאיטרציה לאיטרציה, תוך גמישות לכל שינוי ותכניות הטווח הארוך אינן חלק מן התרבות הזו.

אין כך הדבר!

 

המעבר לארגון אג'ילי מכיל את כל האלמנטים שהיו קיימים בארגון קודם (ניהול תקציבים, ניהול תכניות ארוכות טווח ועוד), אלא שהגישה בה אנו מטפלים בדברים ויוצרים את תהליכי הניהול, משתנה.

אחד היתרונות המשמעותיים בעבודה איטרטיבית (באיטרציות קבועות) היא היכולת ללמוד את קצב הייצור הארגוני ולהשתמש בלמידה זו על מנת לייצר תכניות ריאליות יותר ל-Deliveries. האיטרציות קיימות ברמת הצוותים (ספרינטים) אך אנו מיישמים אותן גם ברמות גבוהות יותר בארגון, למשל: ברמת ניהול קו מוצר ואף פורטפוליו של מוצרים, ייתכן כי איטרציה תהיה באורך רבעון.

לאורך זמן, לומד הארגון כמה תכולה ניתן ליישם באיטרציה בממוצע בכל אחת מן הרמות השונות, ובכך מתאפשרת יכולת חיזוי טובה יותר, גם ללא תכנון מפורט מראש. היכולת ללמוד את הקצב אינה תלויה רק בלמידת ה-Velocity הצוותי והארגוני, אלא מבוססת על עוד אלמנטים קריטיים כגון: תקשורת ושקיפות בין כלל הרמות והדיסציפלינות בארגון, תיעדוף גלובלי מול מטרות משותפות, האפשרות ללמידה וצמיחה תוך כדי תהליך ועוד

כיצד זה מתבטא בתהליך התכנון?

הארגון ממשיך לנהל תכנון אסטרטגי ו-Roadmap מוצרי. בדרך כלל, יוגדרו היעדים והכיוונים האסטרטגיים לשנה הקרובה ואף מעבר לכך. זהו הבקלוג ברמה הגבוהה ביותר והוא מוגדר על ידי הדרגים הניהוליים הבכירים בדרך כלל. הבקלוג כמובן מתועדף ונעשית חלוקה תקציבית בהתאם להשקעות הנדרשות בכל מטרה.

בהתבסס על מטרות אב אלו, ייפרטו מנהלי המוצרים השונים את היכולות (Epics/Features) אותן רוצים ליישם ברמת רבעון או שניים הקרובים, אותם ייפרטו הצוותים ל-user Stories בכל איטרציה (בדרך כלל מספר איטרציות קדימה, עם אופק מטרות להמשך).

תהליך ה-Backlog Grooming (טיפוח הבקלוג) מתקיים בכל הרמות הללו, תוך שילוב תובנות מהרמה האסטרטגית, קצב ההתקדמות בפועל אל מול המטרות שהוצבו, הלמידה המתרחשת בכל רגע בארגון ועוד, בשיתוף כל בעלי העניין הרלוונטיים ובאופן קבוע ושוטף. התהליך כולל עדכון של הבקלוג ותקשורת שוטפת עם גופים העובדים מול הלקוחות של הארגון לגבי אילו Deliveries מגיעים מתי והשפעתם של שינויים על התוכניות והשגת המטרות.

באופן זה, נוצר יישור קו לגבי מטרות הארגון וקצב השגתן עם כלל הגורמים המושפעים והמשפיעים ושיפור משמעותי של סנכרון הארגון באופן שוטף אל מול מטרותיו. כמו כן, קל יותר להבין את ההשפעה של כל שינוי על התכניות וה-Deliveries ולתקשרו עם כלל הגורמים כבר בשלבים מוקדמים.
סנכרון זה יוצר עבודה משותפת אפקטיבית יותר, חיזוק האמון בין הגורמים השונים המעורבים בתהליך ויצירת הפוקוס הנדרש על מנת לעמוד ביעדים הרצויים.

כיצד חל שיפור ביכולת החיזוי של הארגון?

האלמנטים החשובים המתקיימים בתהליכי פיתוח של ארגונים אג'יליים, על מנת לשפר את יכולת החיזוי והבנת הקצב הייצורי הארגוני, כוללים:

  • תיעדוף גלובלי, פוקוס עבודה מול מטרות משותפות (מוזכר לעיל)

  • הקפדה מתמדת על איכות: אינטגרציה, אוטומציה, הרצת כל סוגי הבדיקות, וביצוע תיקונים מוקדם ככל האפשר מלמדים על קצב ההתקדמות האמתי

  • משוב מוקדם, למידה מתמדת מטעויות בהערכה על בסיס בחינת תכנית מול ביצוע

  • שקיפות מלאה ואמתית ויצירת תקשורת וסנכרון מול כלל בעלי העניין בכל שלבי הפיתוח (מוזכר לעיל)

  • פתיחות ומתן בטחון לאנשי הצוותים המבצעים לתת הערכות אמתיות ולא לפי מה שמצפים מהם. כמו כן השיתוף האמתי של כולם בהערכות ובתכנון מביא למקסום של הידע הנצבר בארגון ולביטוי היכולות השונות של העובדים (חכמת ההמונים) לטובת הארגון

  • מעקב ומדידה על קצב התכולות בכל איטרציה בממוצע ולאורך זמן


העבודה באיטרציות קבועות תוך שמירה על האלמנטים שהוזכרו לעיל, מאפשרת לארגון ללמוד את קצב הייצור שלו בכל איטרציה ובכך משפרת את היכולת להעריך אילו Deliveries יהיו מוכנים מתי.
ניהול התכולות והשינויים באופן מקצועי ומבוקר מאפשר איזון נכון בין גמישות לפרדיקטביליות.

“לזרום עם הכאוס” מציג את שיטת ה- Agile בפשטות ובבהירות, נותן מענה לשאלות רבות העוסקות בשיטה ומאגד את הגישות, העקרונות, התיאוריות והמתודולוגיות השונות, כמו גם את הטעויות שנעשו עם הזמן.

agilopedia.png
ועד שה-Agile יהפוך לכם לטבע שני, אנחנו כאן לצדכם.
 
רוצים לדעת עוד? דברו איתנו

077-3142374

אנו מטמיעים את שיטת ה-Agile בחברות ובארגונים - הן במישור האישי והצוותי והן במישור הארגוני – ויודעים להתאים אותה לכל ארגון, בכל סדר גודל ובכל זירה עסקית.
 

Agile for Sure לא עוצרת באג'ייל. אנו משלבים בתהליך ההטמעה מתודולוגיות מדיסציפלינות שונות וממגוון עולמות תוכן – אג'ייל, ייעוץ ארגוני, ליווי מנהלים, העצמת צוותים, שיפור התקשורת הבין-אישית ועוד – ולמעשה יוצרים עבור לקוחותינו סל כלים דינמי ועדכני, כזה המאפשר להם לבחור את שיטות העבודה ולאמץ רק את התהליכים שבאמת מתאימים להם ולאופי פעילותם. 

לעדכונים שוטפים הצטרפו לרשימת הדיוור שלנו

  • Google+ Social Icon
  • LinkedIn Social Icon
  • Facebook
  • YouTube Channel