ה- AgileForsure Way הינה תפיסה ייחודית ואפקטיבית להנחיית הנהלת הארגון בהובלת תהליך השינוי, סיוע לאנשי מפתח ומובילים בהטמעה בשטח והרחבת התרבות האג'ילית לכלל הארגון, כולל מומחיות בהטמעת SAFe – Scaled Agile Framework.

תפיסת ה-AgileForsure Way ייחודית מכיוון שהיא ניגשת לתהליך יצירת הארגון האג'ילי כתהליך הוליסטי, המקיף את כלל מרכיבי הארגון, ליצירת ערך רב ללקוחות הארגון ושיפור משמעותי בביצועים העסקיים של הארגון. 

התהליך מאופיין בהתאמה מיטבית לארגון והתוויית מסלול ההטמעה בקצב אבולוציוני הנכון לארגון ובשותפות אמתית להצלחה. ארגונים רבים כבר נהנים מתוצאות השינוי – המתבטאות בשחרור מוצרים בזמן ובאיכות גבוהה, שימור ההון האנושי האיכותי בארגון, שיפור התקשורת, יצירת שקיפות, שיתוף הלקוחות, העלאת המחויבות וסביבת עבודה המהווה כר פורה לחדשנות ויצירתיות.

למידע נוסף ניתן להקליק על השלבים השונים בדרך

הצלחת המסע להיווצרות הארגון האג'ילי המודרני תלויה רבות באופן הובלתה של ההנהלה ומחויבותה לתהליך.

הנהלת הארגון היא זו המובילה את השינוי ומגדירה את היעדים התרבותיים והעסקיים אותם רוצים להשיג, מכיוון שהיא זו המנהלת את הארגון ומייצרת DNA ותרבות ארגונית בדמותה.

בתחילת כל תהליך, אנו מקימים צוות היגוי להובלת השינוי. הצוות הנו מולטי-דיסיפלינארי, המכיל את הגורמים השותפים למחזור החיים של מוצרי החברה, כגון: ניהול מוצר, פיתוח ואיכות. כדאי שבצוות יקחו חלק גם מובילים מטעם דיסיפלינות ה"מעטפת" ותשתיות ארגוניות.

צוות היגוי להובלת השינוי
הגדרת יעדים ומדדים

בתהליך היווצרות הארגון האג'ילי, להנהלת הארגון וצוות ההיגוי תפקיד משמעותי בהובלת השינוי והצלחתו.

אך מה ייחשב להצלחה? באיזה שלב נוכל להגיד אם הצלחנו או לא? מי קובע מהי הצלחה?

בכדי לענות על שאלות אלה נגדיר יחד עם צוות ההיגוי יעדים ברורים המבטאים את מצפן ההנהלה להצלחה. בהתאם אליהם ננווט יחד את הכיוון והדרך ונוכל לשקף את היתרונות של השינוי החל בארגון.

מדוע חשוב להגדיר יעדים ומדדים בתהליך של הובלת שינוי בארגון?

שיפור חיזוי ותכנון לטווח ארוך

אחד היתרונות המשמעותיים בעבודה איטרטיבית (באיטרציות קבועות) היא היכולת ללמוד את קצב הייצור הארגוני ולהשתמש בלמידה זו על מנת לייצר תכניות ריאליות יותר ל-Deliveries. האיטרציות קיימות ברמת הצוותים (ספרינטים) אך אנו מיישמים אותן גם ברמות גבוהות יותר בארגון, למשל: ברמת ניהול קו מוצר ואף פורטפוליו של מוצרים, ייתכן כי איטרציה תהיה באורך רבעון.

סטנדרטים מתקדמים לאיכות ותפיסת ה- DevOps

חלק משמעותי במעבר הארגון לתרבות אג'ילית, הוא היכולת להגיע למצב בו ניתן להשיג Working System בכל שלב (כל איטרציה, למשל). זהו גורם מכריע ביכולת של הארגון להתנהל בגמישות, לשמור על איכות התוצרים כחלק מתהליך הפיתוח באופן מתמיד ולהגיב לפידבק ושינויים נדרשים מוקדם בתהליך.

על מנת להגיע למצב בו ניתן להשיג Working System בכל שלב, אנו מסייעים לארגון להבין וליישם תהליכים

יצירת תרבות שיפור מתמיד

ארגון אג'ילי הוא ארגון אשר באופן מתמיד משפר את תרבותו והתנהלותו על מנת לתת יותר ערך לאנשי הארגון וללקוחותיו. שיפור מתמיד הנו אחת מאבני היסוד של תהליכים וארגון גמישים ויש לקיים אותו בכל הרמות: צוות, תכנית מוצר, הנהלה בכירה (כל שכבה מתייחסת למרחב השליטה שלה בארגון). כך נוצר קשר אפקטיבי בין שכבות ההנהלה לבין השטח, והארגון כולו משתפר בכל איטרציה וכל הזמן.

באופן זה, כל תהליך או התנהלות הקיימים בארגון, נשארים לאורך זמן רק אם הם תורמים לאפקטיביות הארגון בהשגת מטרותיו. וכך בהכרח נשמרות ההתנהגויות המקדמות ונעלמות ההתנהגויות המעכבות.
 

פיתוח מנהלים וסדנאות למובילי השינוי

מנהלים בעידן המודרני נדרשים יותר מתמיד לסגל מיומנויות וידע בנושאים של ניהול והובלת שינוי, טיפול בהתנגדויות, ניהול קונפליקטים ופתרון בעיות, תהליכי בניית צוותים, סגנונות תקשורת והעצמה, רתימת עובדים ועוד מיומנויות "רכות" בעיקרן. מנהלים נדרשים לשים דגש רב יותר על "גידול מנהיגים" ופחות על "ניהול הפעילויות". מנהל אג'ילי מודרני ירצה לקדם תכונות כמו מקצוענות, מצוינות, יצירתיות, חדשנות, למידה והתפתחות עצמאית, אחריות ועוד.

שילוב משאבי אנוש
ודיסציפלינות מעטפת בתרבות האג'ילית

על אף שתהליך הסקראם הנו כלי מרכזי ועיקרי בהטמעת התרבות האג'ילית בארגונים, אין אנו עוצרים בהטמעת התהליך האג'ילי בצוותי העבודה בלבד. זאת מכיוון שתרבות ארגונית מתייחסת לכלל הארגון, גם מבחינה מבנית, תהליכית, ניהולית ונורמות ההתנהגות אותן רוצים לקדם.

ליווי הצוותים בשטח

התרבות אג'ילית, מבוססת על עבודת צוותים מולטי-דיסיפלינאריים, המסוגלים ליישם תוצרים מקצה לקצה ולשלבם יחד לכדי מוצר שלם עובד. על הצוותים להיבנות, ללמוד את תהליך הסקראם המהווה Framework מוצלח ליישום העקרונות האג'יליים והטמעתם בתרבות הארגונית, תוך שיפור מתמיד. התהליך אינו נעצר בצוותים, וכולל גם שותפות ויישום ברמות הניהול למספר צוותים יחד ואף הנהלה.

ועד שה-Agile יהפוך לכם לטבע שני, אנחנו כאן לצדכם.
 
רוצים לדעת עוד? דברו איתנו

077-3142374

אנו מטמיעים את שיטת ה-Agile בחברות ובארגונים - הן במישור האישי והצוותי והן במישור הארגוני – ויודעים להתאים אותה לכל ארגון, בכל סדר גודל ובכל זירה עסקית.
 

Agile for Sure לא עוצרת באג'ייל. אנו משלבים בתהליך ההטמעה מתודולוגיות מדיסציפלינות שונות וממגוון עולמות תוכן – אג'ייל, ייעוץ ארגוני, ליווי מנהלים, העצמת צוותים, שיפור התקשורת הבין-אישית ועוד – ולמעשה יוצרים עבור לקוחותינו סל כלים דינמי ועדכני, כזה המאפשר להם לבחור את שיטות העבודה ולאמץ רק את התהליכים שבאמת מתאימים להם ולאופי פעילותם. 

לעדכונים שוטפים הצטרפו לרשימת הדיוור שלנו

  • Google+ Social Icon
  • LinkedIn Social Icon
  • Facebook
  • YouTube Channel